سرک سید آباد، مزارشریف، ولایت بلخ 0774800000 - info@rahnaward.edu.af
دانشگاه رهنورد

دانشگاه رهنورد

دیدار دکتر رسول اسلامی، معاون وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه شان از مراکز تحصیلی، تعلیمی و صحی رهنورد که در این دیدار ایشان از سوی عباس ابراهیم زاده، نماینده منتخب مردم بلخ در پارلمان و مسئولان این مراکز مورد پذیرایی و استقبال گرم و همه جانبه قرار گرفتند. این دیدار با صرف طعام ظهر در مهمان سرای ابراهیم زاده گروپ همراه با رئیس و اعضای شورای ولایتی بلخ پایان یافت.

سه شنبه 19 ثور 1396

 iran deputy foreign minister visit rahnaward

 iran deputy foreign minister visit rahnaward

 iran deputy foreign minister visit rahnaward

 iran deputy foreign minister visit rahnaward

 iran deputy foreign minister visit rahnaward

 iran deputy foreign minister visit rahnaward

داکتر محمد عارف رحمان سفیر کشوراندونیزیای و همراهان شان را ریس غلام محمد ابراهیم زاده معاون شرکت های ابراهیم زاده گروپ، محمد اسحاق امینی رییس دانشگاه رهنورد، استادان دانشگاه و آقای یونسی رییس اتاق های تجارت بلخ همراهی میگرد.
آقای رحمان ازدانشکده طب، حقوق وعلوم سیاسی، دیپارتمنت های انستیتوت علومی صحی وکتابخانه دانشگاه رهنورد دیدار کرد
وی هدف سفرش را دیدار ازولایت بلخ و دانشگاه رهنورد و دانشجویان این دانشگاه درشمال کشور خواند. سفیر کشور اندونیزیا درحالی از بخش های مختلف دانشگاه رهنود دیدار می کرد دانشجویان را به کسب دانش تشویق نموده و به دانشجویان خطاب کرده گفت: شماه نسل جوان و تحصیل کرده هستید که به تمام جهانیان تعلق دارید وخدمت به افغانستان را در اولویت کاری خویش قرار دهید همچنان آرزو کرد که روزی درافغانستان صلح دایمی برقرارشود. وی دانشگاه رهنورد را یکی از معتبر ترین دانشگاه درسطح کشور خواند که با معیارات بین المللی سازگار است همچنان تاکید کرد کشورش برنامه های توسعوی برای افغانستان دربخش اقتصادی، فرهنگی و تحصیلی رویدست دارد که میتوانیم در بخش برنامه توسعوی تحصیلی خویش استادان و دانشجویان دانشگاه رهنورد را شامل بسازیم.
آقای رحمان برحفظ روابط فرهنگی بین دو کشور تاکید کرد و تندیس از آرم کشورش را به عنوان پایداری روابط کشور اندونیزیا با دانشگاه و دانشجویان به دانشگاه رهنورد اهداء کرد

 1

 

2

 3

4

4

4

4

4

کشور آلمان از جمله کشور های متعهد در زمینه باز سازی و نو سازی افغانستان پسا طالبان بو ده است این کشور همواره نقش مؤ ثری در تجهیز و تکمیل پروژه های اقتصادی،نظامی،فرهنگی و علمی در میهن عزیز ما داشته است.یکی از بزرگترین خدمات آموزشی و علمی این کشور اعمار و تجهیز دانشگاه نو تا سیس بلخ در شهر مزار شریف بوده است و اکنون حمایت های بی دریغ این کشور شامل حال دانشگاه ها و مؤسسات خصوصی شهر مزار شریف می گردد،نکته ای که سر کنسول محترم این در بازدید دوستانه از دانشگاه رهنورد طی سال گذ شته یاد آور شده و برآن تاکید داشتند که   در این دیدار که با همراهی مؤسس محترم رهنورد و هییت رهبری این دانشگاه به عمل آمد ضمن تقدیر از خدمات ارزنده کشور آلمان به بخش علمی و فرهنگی شهر مزار بر همکاری های بیشتر فی مابین تاکید صورت گرفته است .

 

با توجه به اهداف فرا ملی و منطقه ی دانشگاه رهنورد بر قراری ارتباط با کشورهای دوست در جهت تحقق این اهداف از ضروریات عمده محسوب می گردد. در همین راستا و با دعوت مؤسس محترم دانشگاه در تاریخ ثور سال 1395سر کنسل محترم جمهوری اسلامی ایران جناب آقای عدالت و هیات همراه به دانشگاه رهنورد تشریف فرما شده ودر معیت مؤسس و اعضاء هیات رهبری دانشگاه به بازدید از صنوف و بخش های مختلف لابراتوار و کتابخانه پرداختند. سر کنسول ومؤسس محترم دانشگاه در این دیدار بر همکاری هر چه بیشتر میان دانشگاه رهنورد و مقام کنسول گری و زمینه سازی و سهولت بیشتر برای ارتباط بین دانشگاهی میان موسسه رهنورد و دانشگاه های داخل ایران تا کید ورزیدند.

 

در عصر جدید دانشگاه های مدرن گام به گام به سوی پژوهش محور شدن در حال حرکت هستند. اگر در گذشته مؤسسات تحصیلات عالی صرفا مکانی برای آموزش بوده اند اکنون نقش پژوهش در کنار آموزش از اهمیت بیشتری بر خوردار گردیده است.دانشگاه در راستای تبدیل به یک مؤسسه آموزشی -پژوهشی برنامه های بلندی را روی دست دارد که یکی از این برنامه ها تولید نشریه علمی پژوهشی رهنورد می باشد که در خزان سال 1395 به دست نشر سپرده شد.تولید این نشریه با بهترین کیفیت شکلی و محتوایی به دست معاونیت علمی و با همکاری اساتید نخبه رهنورد و بخش نشرات به انجام رسید و هم اکنون در اختیار علاقه مندان علم و پژوهش قرار دارد. لازم به ذکر است که شماره بعدی این نشریه پژوهشی از سوی معاونیت علمی در دست تدوین می باشد .

 

دانشجویان هر مؤسسه قلب آنرا تشکیل می دهند واز این میان دانشجویان نخبه و بر گزیده جایگاه ویژه دارند.در محفل عظمی که در ماه جدی 1395 در هوتل آرزو به حمت مؤسس محترم،عباس ابراهیم زاده بر گزار گردید از دا نشجویان بر گزیده از پوهنتون های مختلف تقدیر ویژه به عمل آند و با سخاوت بی دریغ مؤسس محترم به هر یک از دانشجویان اول نمره پوهنتون های مختلف ،دانشگاه رهنورد یک پایه لب تاب به عنوان هدیه داده شد،تا باشد این اقدام فرخنده زمینه ساز رقابت سالم علمی در میان دانشجویان رهنورد بوده و با عث ارتقایی کیفی سطح علمی دانشجویان گردد .لازم به یاد آوری است که وعده مؤسس محترم دانشگاه محفل ویژه تقدیر از دانشجویان برتر بر گزار و همچون گذشته این دانشجویان مورد لطف و تقدیر ویژه از سوی هیت رهبری و علی الخصوص مؤ سس محترم قرار خواهند گرفت .

 

در ماه میزان سال 1395 دانشگاه رهنورد میزبان مهمانانی از کشور دوست و برادر جمهوری اسلامی ایران بود . محترم علی غلام محمد همراه با نماینده تام الاختیار دانشگاه اهل البیت ایران ضمن حضور در جمع گرم و صمیمانه هیات رهبری دانشگاه رهنورد در خصوص همکاری های فی مابین دانشگاه های ایرانی و دانشگاه رهنورد اطلاعات و رهنمایی های مبسوطی ارایه فرمودند طرفین در پایان متعهد شدند که در زمینه بورسیه های ماستری و سایر همکاری های خویش را تقویت بخشند و در حال حاضر این برنامه ها برای جذب بورسیه دانشگاه های ایران برای محصلین و اساتید دانشگاه رهنورد زیر کار بوده و در حال طی مراحل اداری میباشد.

 

باز دید محترم سرکنسول کشور دوست هندوستان و معاون محترم کنسولگری هندوستان، محترم رئیس صاحب اطاق های تجارت و صنایع و محترم محمدنسیم گنجی رئیس بلخ برشنا همرا با نماینده ملت در شورای ملی موسس و بنیانگزار دانشگاه رهنورد از مجتمع نهاد های صحی، تعلیمی و تحصیلی رهنورد ورسانه ای شنیداری و تصویری مهر.
در پایان دید و باز دید ها سرکنسول کشور دوست اشاره نمود که اگر تمام تاجران ملی و بزرگان افغان به نوبه خود برای ملت اش چنین کاری شائیسته و بایسته را انجام میداد بدون شک افغان ها دگر نیاز مهاجرت به خارج از کشور را نداشت و ما مدیون همچو اشخاص هستیم که برای درد ملت اش گامهای استوار بر میدارد.

 

صفحه1 از2

تماس با ما

سرک سید آباد، مزارشریف، ولایت بلخ

خدمات الکترونیکی

سرک سید آباد، مزارشریف، ولایت بلخ

دانشکده ها

 • حقوق و علوم سیاسی
 • طب معالجوی
 • اقتصاد
 • طب ستوماتولوژی
 • تعلیم و تربیه

درباره دانشگاه

 • معرفی موسس
 • معرفی دانشگاه
 • سرود دانشگاه
 • ریاست دانشگاه
 • روسای پیشین
 • هیئت رهبری
 • هیئت علمی
Go to top